
Linkek a témában:
Rendek Ökogazdaság és Tanyamúzeum
udásunk élő könyvtár, nemzedékeken át hagyományozódott minden szó, minden ismeret apáról fiúra, anyáról leányra. A családi összetartást a szeretet és az életösztön diktálja. A pusztai emberek barátságos, az életet tisztelő nemes egyszerűsége mindenkit magával ragad. A Nemzeti Park óvó égisze alatt, a Tanyamúzeum egy élőképet tár nézője elé: minden szerszám gazdája keze után nyúl, minden mag az ősökről beszél, a komatál galamblevesért kiált.
Bács-Kiskun megyei megyei tájházak
Bács-Kiskun megye Magyarország legnagyobb területű megyéje, az ország területének 1/12-e.
A Duna-Tisza közén helyezkedik el. Északon Pest megye, keleten Jász-Nagykun-Szolnok megye és Csongrád megye, délen Szerbia, nyugaton Baranya megye, Tolna megye és Fejér megye határolja. Székhelye Kecskemét.
Balatonföldvári csárdák: Kukorica Csárda
A balatonföldvári Kukorica Csárda nagy múltra visszatekintő tradicionális balatoni vendégváró hely, a régi kor szellemének megfelelően épült nádfedeles étterem, mely a 19. század hangulatába repíti az ideérkező vendégeket. Magyaros és nemzetközi ételkülönlegességeink betekintést engednek a tradicionális magyar gasztronómia titkaiba.
Tájkonyha, magyar konyha
A magyar konyha a magyar kultúra egyik kiemelkedő különlegessége, jellegzetességét a többféle alapanyag, a jellegzetes fűszerezés és sajátos konyhatechnológiai műveletek együttes hatása alakított ki, még ha nem is tartozik a legegészségesebbek közé. A legismertebb magyar nemzeti ételek a gulyás, halászlé, töltött káposzta, paprikás csirke, paprikás krumpli, disznótoros, bableves, túrós csusza.
Jász-Nagykun-Szolnok megyei tájházak - Tabáni Tájház
A Tabán Szolnok legrégebbi része , már az 1600-as évekből vannak róla feljegyzések. Mivel Szolnok két folyó találkozásánál épült, az itt lakók fő tevékenysége a halászat volt. A Tabán lakói elsősorban szegény emberek voltak, jellemzőek voltak a városrészre a szűk, sötét, kanyargós utcák. Mocsaras, vizes terület volt. A Tabán közvetlenül a Művésztelep közelében volt, a szolnoki festők kedvelt témájává vált. A Tabánt mára lebontották, helyére modern házak épültek, szűk, hangulatos utcákkal.
A mai Tabáni Tájház 1930 körül épült. Mikor a Damjanich János Múzeum megvásárolta, olyan romos volt, hogy 1989-ben teljesen fel kellett újítani. Ma az egykori halászélet mindennapi használati tárgyait mutatják be, korhű berendezéssel.